Přesné robotické obrábění

Přesné robotické obrábění

Přijímáme předobjednávky, k dodání od 9/2021!Přesné robotické obrábění

Jedná se o zcela novou technologii, která mění standardy. Naše robotické rameno pro přesné technologie je kombinací robotických a CNC technologií. Oproti robotům se vyznačuje daleko vyšší přesností a tuhostí, oproti CNC se vyznačuje menší zástavbou a nižší cenou. Robotické rameno obsahuje paralelní rameno pro odměřování pozice, tedy jedná se o nejpřesnější robotické rameno na trhu a zároveň používáme nejpřesnější převodové technologie, tedy nástroj jsme schopni polohovat na 0,0001mm. Zároveň je apikace velmi tuhá, která dovoluje obrábění nejen měkkých materiálů, ale i obrábění ocelí a jiných kovů.

Robotické CNC

Přesné robotické rameno je určeno zejména na obrábění kovů. Je schopno dosáhnout přesnosti dostupných CNC strojů, vysokých obráběcích rychlostech a zároveň při zastavení malého prostoru a nižší pořizovací ceny. 

Moderní CNC řízení

Pro jednodušší použítí není rameno řízeno robotickým systémem, ale CNC řídícím systémem. Stává se z něj plnohodnotné CNC se všemi možnostmi. Používáme systém Mitsubishi, který mimo jiné obsahuje i základní cykly v podobě CAM. Na našem stroji lze velmi efektivně řešit jednoduché obráběcí cykly. Samozřejmostí je použití plnohodnotného CAM systému pro složitější 5ti osé cykly.

Efektivní výměna a zaměření nástrojů

Nástroje zaměřujeme podobně jako v CNC strojích. Samotné zaměření probíhá buď na sondu nebo mimo stůl před nasazením do vřetena. Mimo klasické karuselové zásobníky aplikujeme také dokovací nástrojové stanice, kde uživatel je schopen sadu nástrojů přivézt na jednou a není potřeba je ručně zásobit kus po kuse.

Třísky z obrábění bez starostí

Vyvážení třísek řešíme pomocí našeho článkového dopravníku (více zde), který se vyznačuje zejména svou tuhostí a bezúdržbovou obsluhou.

Výkonná vřetena

Pro náročné aplikace používáme zejména vysoce kvalitní vřetena HSD, které umožňují vysoké otáčky při skvělé tuhosti. Svojí sílu ukazují zejména při obrábění hliníku. Nástroje chladíme středem i vnějškem.

Mikromázaní jako nové možnosti chlazení

Jsme schopni aplikovat funkci mikromazání od společnosti Menzel (více zde), které se vyznačuje šetrností vůči nástroji a nízkou spotřebou chladícího media.

Robotické soustružení

Za použití vysokoobrátkového otočného upínacího stolu jsme schopni i soustružit. Umožní nám to víceúčelový upínač na přírubě vřetena.

Obrábění kovů

Touto technologií jsme schopni obrábět všechny druhy kovů včetně litiny nebo kalených materiálů. A to nejen obrábět finální kontury, ale i hrubovat.

Obrábění hliníku

Zde má CNC robot největší sílu - pro obrábění hliníku je nejefektivnější volbou ze všech dostupných strojů.

Přesné opracování robotem

Vyjma obrábění kovů je možné tuto technologie aplikovat na zcela jiné operace vyžedující vysokou přesnost, rychlost, příp, nosnost. Nebo je použít v kombinaci s klasickými průmyslovými nebo kolaborativními roboty pro plně automatické linky. Jsme schopni dodat pouze technologii robotického ramene pro další integraci.

Měřící rameno

Robot obsahuje měřící rameno, které je propojené s robotem pouze na koncích a měřící rameno robota koriguje o zjištěnou úchylku. Tato technologie umožňuje CNC robotickému rameni dosáhnout nebývalých přesnosti, které ještě převyšují CNC dostupné na trhu.

Polohovací systémy

Pro dosažení maximální přesnosti používáme unikátní systém předepínání a zdvojení cykloidních převodovek. Dosahujeme bezvůlového řešení pro maximální tuhost celé mechaniky.

Výhody systému:

  • cenově dostupné
  • prostorově nenáročné řešení

 

Kontaktujte nás