Robotické lakování

Robotické lakování

Robotické lakování

Pro aplikace robotické lakování využíváme výhradně kolaborativní roboty a to z toho důvodu, že rychlosti a nosnosti jsou zcela dostačující, ale zároveň je velká úspora ceny za bezpečnostní prvky a schopnost rychlého učení programu a seřízení.

Lakovací technologie Sames Kremlin

Jako kvalitní technologii se širokým portfoliem volíme technologie výrobce Sames Kremlin, který mimo jiné nabízí i technologii mokrého elektrostatického lakování, který je méně energeticky náročný, má menší bezpečností požadavky s ohledem na prostředí s nebezpečím výbuchu, ale zároveň je efektivita využítí barvy porovnatelná s práškovým lakováním. 

 

Kolaborativní robot

Kolaborativní robot v lakovně otevírá možnosti v rychlosti implementace, učení programu a výrazně nižší investice. Kolaborativní robotizaci obecně pro nanášení materiálů považujeme za budoucnost nejen průmyslového lakování. Seřizení a naučení programů je otázkou minut nikoliv dnů. I při samotné kontrole procesu je možné k lakovácímu robotu přistoupit za běhu a detailně sledovat proces nanášení. Další informace můžete nalézt také na stránkách firmy FANUC.

Lakování v prostředí s nebezpečím výbuchu

Kolaborativní robot lze použít i na elektrostatické lakování - např. práškové v prostředí ATEX za podmínky použití ochranných návleků a filtrace. Aplikaci připravíme tak, aby odpovídala všem požadavkům TIČR a související legislativě.

Kamerová detekce

Pro snadnou identifikaci dílů a pozice dílů použáváme vykoné průmyslové kamery Omron a Sick, které nám jsou schopni detekovat jednat polohu a jednak typ dílu. Je možné tedy receptury programu určit jen samotným vložením dílu bez potřeby manuálního nastavení. Naše aplikace pro nanášení materiálu stříkáním se vyznačují svou jenoduchostí a praktičností.

Výhody systému:

  • Cenově dostupné a modulární řešení
  • Rychlé řešení na stavbu programů a uvedení do provozu
  • Optimální řešení pro malé série a velké mix typů dílů

 

Kontaktujte nás