Robotické řezání

Robotické řezání

Robotické řezání

Díky všem výše vypsaným aspektům je aplikace řezání často nabízeným řešením. Umožňuje řezání jak 2D (klasický jobshop), tak 3D s velkým rozsahem. Robotické řezání je budoucností dělení materiálu.

Řezání laserem

Pro řezání laserem používáme hlavně vláknový (fiber) laser, specializujeme se hlavně na řezání laserem kovů, ale je možné to použít i na jiné materiály jako jsou např. plasty. Nejnovější roboti značek ABB a Fanuc disponují zvýšenou přesností a kvalita řezu laserem je zcela srovnatelná s klasickými řezacími plotry.

Řezání vodou

Řezání vodou je vhodné hlavně pro nerezové materiály, kde by laser vypálil legury. Řezání vodou je pomalejší variantou než laser a je potřeba použií abrasivního materiálu, proto se jedná o dražší výrobní metodu. Samotná cena stroje je srovnatelná jako robotické řezání laserem.

Robotická kapovací pila

Pro dělení profilů je vhodná aplikace robotické řezání pilovým koutoučem. Touto aplikací jsme schopni nahradit automatické pily, od kterých očekáváme řezy ve více úhlech na jednom řezu. Resp. s robotickou kapovací pilou lze profily úhlovat bez omezení. Tyto aplikace realizujeme i automatickými podavačemi.

 

Kontaktujte nás