Výměnné technologie pro průmyslové roboty

Výměnné technologie pro průmyslové roboty

Multifunkční průmyslový robotUnikátní dokovací systém

Pro možnosti robotizace nabízíme další věc, a to úpravu klasického průmyslového robota na multifunkční výrobní centrum. Je to možné díky technologii, kterou osadíme robota (patice pro nástroje a dresspack) a části výrobní cely, kde lze připojit požadovanou výrobní technologii.

Příslušenství robotů

Pro plně automatickou výměnu potřebného nástroje, resp. potřebné technologie používáme 2 technologie na výměnu nástroje a jednu na výměnu dresspacku:

 1. Výměnné systémy Schunk (tool changers) pro standardní použití
 2. Upínací kuželové systémy Machine pro velmi přesné použití
 3. Patentovaný upínací systém pro výměnu dresspack i s hose packages / schlaufpacket.

Transportní vozík pro robotické technologie

Transportní vozíky (doky) umožňují trasport technologie po výrobní hale mezi jednotlivými pracivištěmi. Standardně obsahuje všechny prvky dané technologie (např. svářecí zdroj i svařovací drát).

Dokovací stanice

Stanice pro připojení transportního vozíku i technologií. Z takto připojeného vozíku si robot je schopen sám nabrat nebo odložit konkrétní technologii.

Nové robotické výrobní postupy

Jeden robot, více technologií

Dokovací stanice je určena pro odložení nebo nasazení výrobní technologie robotem. Tuto technologie nabízíme tam, kde je potřeba od robota větší flexibilita, příp. jsou standardem menší výrobní dávky, resp. tato technologie umožňuje využívat jednoho robota k více účelům. Robot může jeden cyklus vrtat a další např. svářet.

Více robotů, jedna technologie

Využítí tento systém nalezne i v oblastech, kde některé technologie je zapotřebí pouze nárazově nebo okrajově - může se jednat o druhy reworku, např. nástřiky, broušení po sváření atd. V tuto chvíli můžeme rework robotizovat tím, že budeme mít jednu potřebnou technologii v doku a ten budeme přesouvat mezi výrobními stanicemi podle potřeby.

Robotické výrobní technologieDokovací stanice

K použití do tohoto koceptu často jsou:

 • Gravírovací vřetena
 • Obráběcí vřetena
 • Svářecí technika
 • Řezací technologie (laser, waterjet)
 • Brousící technika
 • Čistící technologie
 • Mazací technika
 • a mnoho další

Výhody systému:

 • zcela nové výrobní postupy - umožníme nejdříve řezat závity do plechu a následně na to samém pracovišti řezat
 • robotizace kusové (malosériové) výroby - pro několik operací nepotřebujeme několik pracovišť, stačí jeden robot a všechny technologie umístíme k němu
 • šetří manipulaci s výrobky - s ohledem na možnost soustředění více technologií k jednomu pracovišti, tak v takovém případě zároveň ušetříme manipulaci, převozy a skladování dílů mezi jednotlivými operacemi. 
 • robotizace kroků, které by dříve byly nerentabilní - spoustu operací robotizováno není, protože se to jednodušše nevyplatí. Pokud se ovšem připojí k nějakému stávajícímu pracovišti pomocí našeho dokovacího systému, tak návratnost již může být akceptovatelná - jedná se standardně o kontrolní mechanismy atd.

 

Kontaktujte nás