Robotické broušení

Robotické broušení

Robotické broušení

Velkou schopností robotů je možnost odečítat sílu nástroje a přizpůsobovat jim trajetorii nebo rychlost. Tedy do této doby výhradně lidská práce může být nahrazena rychlejším, bezpečnějším a stabilnějším procesem jako je právě robotické broušení. Bližší informace o použití kolaborativních robotů firmy FANUC naleznete zde.

Broušení nekovových materiálů

Je možné brousit všechny nekovové materiály a určit jasné parametry broušení (opakovatlenost, různé tlačné síly a rychlosti atd), tak aby byl výsledek co nejlepší.

Broušení hliníku

Jedná se o specifickou oblast ATEX, jelikož hliníkový prach je výbušný. Proto taková aplikace nese sebou větší cenové nároky a to hlavně na provedení robota, vřetena a metody odsávání. Nicméně taková aplikace je i daleko bezpečnější a efektivnější než broušení pomocí lidské síly.

Broušení oceli

Broušení oceli robotem se realizuje zejména za účelem snížení drsnosti a pohledových vlastností. Není možné robotem dosáhnout zvýšení rozměrové přesnosti.

Odsávání pro robotické broušení

Jsme schopni navrhnout sběr odpadu pro broušení za sucha i za mokra. Pro proušení za mokra jsme schopni využít speciálních článkových dopravníků (více zde) a pro broušení za sucha systémy odsávání dle broušených materiálů (zejmená pro broušení hliníku je odsávání problematikou samo o sobě). Zpravidla pro odsávání využíváme cyklony a kapsové filtry, které je možné realizovat i s automatickým čištěním.

Vřetena a stoly pro robotické broušení

Jedná se o identické technologie jako jako jsou vřetena a stoly pro robotické obrábění.

 

Kontaktujte nás