Robotické lakování

Robotické lakování

Robotické lakování

Pro aplikace robotické lakování využíváme výhradně kolaborativní roboty a to z toho důvodu, že rychlosti a nosnosti jsou zcela dostačující. Ale zároveň je velká úspora ceny za bezpečnostní prvky a schopnost rychlého učení programu a seřízení.

Kolaborativní robot

Kolaborativní robot v lakovně otevírá možnosti v rychlosti implementace, učení programu a výrazně nižší investice. Kolaborativní robotizaci obecně pro nanášení materiálů považujeme za budoucnost nejen průmyslového lakování. Seřizení a naučení programů je otázkou minut nikoliv dnů. I při samotné kontrole procesu je možné k lakovácímu robotu přistoupit za běhu a detailně sledovat proces nanášení. Další informace můžete nalézt také na stránkách firmy FANUC.

Kamerová detekce

Pro snadnou identifikaci dílů a pozice dílů použáváme vykoné průmyslové kamery Omron a Sick, které nám jsou schopni detekovat jednat polohu a jednak typ dílu. Je možné tedy receptury programu určit jen samotným vložením dílu bez potřeby manuálního nastavení. Naše aplikace pro nanášení materiálu stříkáním se vyznačují svou jenoduchostí a praktičností.

Výhody systému:

  • cenově dostupné ve srovnání s technologiemi CNC
  • modulární řešení

 

Kontaktujte nás