Robotické svařování

Robotické svařování

Svařovací robotické pracoviště Svařovací stůl pro robotické sváření

Naše koncepce robotických pracovišť je dělaná ze stavebnicového systému, tak aby bylo možné je upravit přímo na požadavky zákazníka. Zároveň je robotické pracoviště dostatečně universální tak, aby nebylo pouhou jednoúčelovou aplikací, ale bylo jí možné použít pro velké množství dílů.

Svařovací stůl pro robotické sváření

Svařovací stůl je navržen jako systém k upínání jednoúčelového přípravku nebo jako universální svařovací stůl s použitím systému upínek. V případě potřeby může být svařovací stůl otočný, tak aby robot měl přístup ke všem potřebným svarům. Naše koncepce umožňuje použití dvou stolů jako automaticky výměnných, kde na jednom stolu svařujete a na druhém zakládáte díly.

Svářecí technologie pro robotické sváření

Používáme zejména technologie od fy Fronius, které patří mezi nejmodernější na trhu a plně uzpůsobené pro robotické svařování. Dovolují nám velké množství svařovacích metod a postupů. Zároveň jsme jediným autorizovaným integrátorem svařovací technologie CMT na českém trhu. Více o této techologií zde.

Svařovací robot

Jsme specialisté zejména na značky ABB a Fanuc a to z toho důvodu, že patří mezi nejlepší, s nejlepší podporou a nejlepšími dostupnými technologiemi pro tyto aplikace, kde máme vytvořených spoustu praktických utilit a knihoven k použití. Průmyslový roboti se vyznačují hlavně přesností a rychlostí. Pro výkonné aplikace mají hlavní výhody v rychlosti celé operace.

Svařovací kolaborativní robot

Kolaborativní robot pro svařování má své specifika, stále manipuluje s nebezpečným předmětem, tedy není možné jej nechat v klasické kolaborativní podobě, na druhou stranu jsme schopni u něj využít jednoduché učení, kde pro postavení svařovacího programu nemusí být programátor, ale zvládne to každý svářeč. Dále seřizování svaru je jednodušší, protože seřizovač - svářeč může být za určitých podmínek přímo u svařovacího robota a sledovat průběh svařování.

CAM SW pro sváření

Všechny naše aplikace jsme schopni dodat včetně SW na sváření, tak abyste pro nový program nemuseli být programátor robotů, ale stačili Vám pouze seřizovací schopnosti. Zaučení jsme schopni provést v našich prostorách na našich strojích nebo u Vás.

 

Kontaktujte nás